مشاوره کودک و نوجوان در تهران

مشاوره کودک و نوجوان در تهران زیر نظر روانشناس  خوب کودک و نوجوان  در تهران

 

مشاوره کودک و نوجوان به بررسی رفتارها و اختلالات این گروه های سنی می پردازد. گروه مشاوران برای ساختن آینده ای بهتر، به کودک و نوجوان شما کمک می کند. این خدمات، در شخصیت و شیوه زندگی فرزندان شما تاثیر گذار می باشند و ذهن و روان و جسم کودک و نوجوان را تحت تاثیر قرار می دهند. درمان های روانشناس خوب کودک و نوجوان هم بر زندگی فعلی او اثر دارند و هم سبب شکوفایی فرد در زندگی آینده خواهند شد.

نکته قابل توجه در مورد استفاده به موقع از مشاوره کودک و نوجوان، رفع برخی ایرادات شخصیتی فرد است. همچنین از بروز بسیاری از آسیب های دوران بزرگسالی پیشگیری می کند. در دنیای پرتنش امروزی بسیاری از کودکان با تنش های روحی و جسمی دست و پنجه نرم می کنند. این مسئله اهمیت استفاده از خدمات مشاوره کودک و نوجوان را افزایش می دهد. در این مقاله از سایت دکتر مونا فلسفی ادامه با تعاریف این شاخه علمی و درمانی بیشتر آشنا می شویم.

 

 

روانشناس  خوب کودک و نوجوان  در تهران کیست؟

مشاوره کودک و نوجوان تاثیر خوبی روی آینده افراد خواهد گذاشت. اهمیت دوران کودکی و نوجوانی در موفقیت آینده افراد بر هیچ کس پوشیده نیست. این دوران در زندگی هر فرد کلید رسیدن به موفقیت های دوران بزرگسالی در زمینه های مختلف محسوب می شود. به همین خاطر، هر گونه غفلت از امور تربیتی، روحی و روانی کودک در این دوران خسارات جبران ناپذیری برای او به همراه خواهد داشت. مشکلاتی که در دوران کودکی به وجود می آیند، باید در همان دوران برطرف شوند.در صورتی که در درمان این مسائل غفلت کنید، بی شک حل و فصل آن ها در دوران بزرگسالی بسیار دشوارتر خواهد بود.

مشاوره کودک و نوجوان در تهران جلسات روان درمانی برای کودک را مشابه با روان درمانی بزرگسالان برگزار می کند. تنها تفاوت بین روانشناسی کودک و بزرگسال، دقت عمل بیشتر مشاور برای اطمینان از درک مسائل توسط کودک است. بی شک بینش نوجوانان و کودکان و درک آن ها از مسائل زندگی کمتر از یک فرد بالغ می باشد. در این جلسات مشاوره، گاها کودک به همراه والدین و خانواده در دفتر مشاور حضور پیدا می کند. پس از جلب اطمینان کودک، برگزاری جلسات تک نفره نیز میسر خواهد بود.

مشاوره کودک و نوجوان برای بسیاری از کودکان و نوجوانان یک مسئله الزامی است. این جلسات برای نوجوانانی که در محیط خانه دچار استرس می شوند و به اصطلاح به تروما مبتلا شده اند، یکی از ضروری ترین موارد تربیتی محسوب می شوند. در مشاوره کودک، بخش های رفتاری کودک به مسائل قابل درک برای این رده سنی تجزیه می شوند. به این ترتیب درک و فهم آن ها توسط کودک ساده تر خواهد شد.

مشاوره-کودک-و-نوجوان

 

روش های مشاوره کودک و نوجوان در تهران

مشاوره کودک و نوجوان باید در فرایند درمانی به صورت منعطف عمل کند و جلسات روانشناسی کودک بر اساس روحیه و شرایط وی انجام شود. برای برگزاری این جلسات، روش های بسیاری وجود دارند. روانشناسی به صورت حضوری از متداول ترین روش های مشاوره کودک و نوجوان محسوب می شود. در این جلسات با استفاده از راهکارهای متعدد عرصه روان درمانی، مسائل و مشکلات رفتاری، تربیتی و روحی این رده های سنی بررسی می شوند. از جمله متدهای روان درمانی می توان به بازی درمانی، رفتار درمانی و… اشاره کرد.

مشاور کودک و نوجوان به صورت تلفنی و آنلاین نیز با او ارتباط برقرار می کند. این جلسات آنلاین، برای کسانی که امکان دسترسی به مشاور تخصصی کودک را در نزدیکی محل زندگی خود ندارند، بسیار مناسب می باشند. به این ترتیب این کودکان نیز به خدمات مشاوره مخصوص کودک دسترسی خواهند داشت.

موضوعات مربوط به روانشناسی کودک و نوجوان

یک روانشناس خوب کودک و نوجوان به کلیه متدهای درمانی کودک و مشکلاتی که کودکان با آن ها دست و پنجه نرم می کنند، آشنایی دارد. روانشناس با تجربه با در نظر گرفتن همه این موارد، فرایند درمان کودک را آغاز می کند. در زمینه مشاوره کودک و نوجوان مشکلات بسیاری وجود دارند و هر یک از آن ها از روش های به خصوصی درمان خواهند شد. برخی از مهمترین معضلات مربوط به رده سنی کودک و نوجوان به شرح زیر می باشند:

 • طلاق یا جدایی اطرافیان که بر روحیه بسیاری از کودکان آثار مخربی بر جای می گذارد.
 • مرگ عزیزان کودک از جمله پدر، مادر و…
 • تروما یا آسیب که اغلب در محیط منزل برای کودک و نوجوان به وجود می آید.
 • سو استفاده های جنسی که برای بسیاری از کودکان آسیب های جدی به همراه دارند.
 • قلدری و مشکلاتی در زمینه تربیت کودک
 • آزار عاطفی کودک
 • آزارهای جسمی کودک
 • جا به جایی محل زندگی یا محل تحصیل کودک یا نوجوان که آثار مخربی بر روحیه او بر جای می گذارند.
 • سو استفاده و مصرف اعتیاد در خانواده کودک

به جز موارد ذکر شده اختلالات روانی کودکان در میان علل مراجعه خانواده ها به مشاور کودک، جای می گیرند. حل و از بین بردن اختلالات برای تربیت صحیح و اصولی فرزندان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. مشاوره کودک و نوجوان می تواند شما را در رفع مشکل فرزندتان یاری سازد.

 

مشاوره-کودک-و-نوجوان-تهران

اهداف کودک درمانی در روانشناسی

مشاوره کودک و نوجوان می تواند نقش موثری روی اخلاق کودک بگذارد. کودک درمانی با هدف افزایش اعتماد به نفس کودک و کمک به بهبود مهارت های ارتباطی آن ها انجام می شود. هر کودک در جریان فرایند کودک درمانی، به گونه ای موثر با روش های برقراری ارتباط با همسالان آشنا می شود

با مشاوره کودک و نوجوان  می توانید افرادی سالم با تفکر بالا را به جامعه وارد کنید. تحریک رشد سالم و عادی کودک نیز از جمله اهداف مهم جلسات روان درمانی کودک و نوجوان محسوب می شود. هر کودک باید از پشتوانه عاطفی مناسب بهره مند باشد که در جلسات روان درمانی کودک به این مسئله نیز اشاره خواهد شد. بهبود واژگان عاطفی کودک نیز از مهمترین موارد مورد بحث در این جلسات به شمار می رود.

مشاوره کودک و نوجوان در تهران  اختلالات کودکان را بررسی کرده و در زمینه رفع آن تلاش خواهد کرد. در دنیای امروز کودکان به اختلالات بسیار زیادی مبتلا می شوند. از جمله آن ها می توان به خودزنی، انواع اختلالات خوردن، وسواس های جبری و اضطراب، اختلال بیش فعالی که با نقص توجه همراه است، اختلالاتی در زمینه افسردگی و…اشاره کرد. به همین خاطر در این رده های سنی حضور یک مشاور کودک و نوجوان در کنار افراد از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

 

این مطالب نیز ممکن است برایتان مفید باشد

دکتر روانشناس کودک خوب در تهران

بهترین بازی درمانگر تهران

قصه درمانی برای کودکان

بازی درمانی کودکان اوتیسم

بازی درمانی کودکان بیش فعال

بازی درمانی کودکان برای کنترل اضطراب اجتماعی

مشاوره کودک و نوجوان در تهران

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر مونا فلسفی روانشناس کودک و نوجوان

دکتر مونا فلسفی

دکترای روانشناسی سلامت

فعالیت حرفه ای

 • درمانگر گروه کودک و نوجوان گروه روانپزشکی ویان
 • چند سال سابقه کار در مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی اکسیر و مرکز مشاوره آتیه درخشان ذهن

آدرس : تهران ،علامه جنوبی، خیابان چهلم مرکزی، پلاک ۸، طبقه سوم

وقت مشاوره : 0218612748702186127446

رزرو وقت مشاوره داخل ‌‌وخارج از کشور : 09036565910

نوشتهٔ پیشین
بازی درمانی کودکان برای کنترل اضطراب اجتماعی
نوشتهٔ بعدی
علل بروز مشکلات رفتاری کودکان دبستانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست